سگ نگهبان

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

سگ یک موجود وفادارای است که از زمان های قدیم کنار انسان ها بوده است و سعی داشته تا امنیت را تا حد توان برقرار کند. اگر انیمیشن سگ های نگهبان را دیده باشید، متوجه خواهید شد که این حیوانات هیچگاه مقابل انسان ها نیستند مگر در شرایط خاص. این شرایط نیز تنها برای سگ های نگهبان رخ خواهد داد. سگ نگهبان با صاحب خود رفیق بوده و هر غریبه ای را ممکن است دزد تلقی کند؛ بنابراین خرید سگ نگهبان یکی از مهم ترین راه ها برای حفظ امنیت خانه و باغ خواهد بود.

سگ نگهبان

خصوصیات سگ نگهبان

بدون شک می دانید که بین سگ نگهبان و انواع دیگر این حیوان تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. پیش از هرچیزی ابتدا باید بدانید که سگ نگهبان تعصب و حساسیت بسیار شدیدی به قلمرو خود دارد و تمامی انرژی و توان خود را برای حفاظت از آن انجام می دهد؛ از این رو حضور هر بیگانه ای را با حالت تهاجمی و خشم پاسخ می دهد.

سگ های نگهبان معمولا جثه بزرگی داشته و قوی هستند؛ همچنین در عین حال باهوش، شجاع و وفادار می باشند. برخی از گونه های سگ نگهبان که در ادامه ذکر می کنیم قوه یادگیری و اعتماد به نفس بالایی دارند و می توانند در کم ترین زمان ممکن درست ترین واکنش را از خود نشان دهند.

سگ گارد یا سگ نگهبان؟

آیا تا به حال برایتان سوال شده است که سگ نگهبان چه تفاوتی با سگ گارد دارد؟ آیا این دو سگ یکی هستند؟ برخلاف عقیده بسیاری از افراد که فکر می کنند سگ گارد همان سگ نگهبان است، باید بگوییم که این 2 سگ باهم متفاوت هستند و اهداف مختلفی را دنبال می کنند.

خرید سگ نگهبان

همانطور که بالاتر توضیح دادیم، سگ نگهبان یک قلمرو خاصی دارد و خود را موظف می داند تا از قلمروی خود دفاع کند؛ این در حالی است که سگ گارد مسئول محافظت از یک شخص است و وظیفه آن محافظت از قلمرو نیست. سگ گارد به دنبال محافظت و تامین امنیت افراد است و در این راستا ممکن است مانند سگ نگهبان از محیطی که صاحب خود آن جا حضور دارد محافظت نماید اما معمولا این سگ ها نگهبانی نمی دهند و به دنبال صاحب خود همه جا حضور دارند.

نژادهای سگ نگهبان

بسیاری از افراد به دنبال خرید سگ نگهبان خانه یا خرید سگ نگهبان باغ هستند تا بتوانند از خود محافظت نمایند اما از جمله نکات مهم که از اهمیت بالایی برخوردار است، نژاد سگ نگهبان است. نژادهای مختلف سگ های نگهبان روحیات و شرایط متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و شما با توجه به نوع استفاده از سگ، می توانید انتخاب خوبی داشته باشید. از جمله نژادهای مهم سگ نگهبان شامل:

 • دوبرمن
 • روتوایلر
 • ژرمن شپرد
 • سگ سرابی، قوی ترین سگ نگهبانی ایرانی
 • بول ماستیف

نکات مهم هنگام خرید سگ نگهبان

خرید توله سگ نگهبان

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال خرید خرید سگ نگهبان می باشید، توجه به برخی نکات می تواند سبب انتخاب مناسب برای شما شود. از جمله مهم ترین نکات هنگام خرید سگ نگهبان شامل موارد زیر می باشد:

 • نژاد

  هنگام خرید سگ نگهبان برای خانه یا باغ خود، حتما به نژاد آن ها توجه کنید. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، نژادهای متفاوتی برای این حیوان وجود دارد که خرید هرکدام بسته به فعالیتی که از آن ها انتظار دارید، متفاوت خواهد بود.

 • سن

  بسیاری از افراد تصمیم به خرید توله سگ نگهبان می گیرند؛ چراکه آموزش به آن ها بسیار ساده تر است. پیشنهاد می کنیم اگر برای قصد نگهداری طولانی مدت این حیوانات را دارید، حتما اقدام به خرید توله سگ نگهبان (6 ماهه) کنید تا از همان زمان با شما خو بگیرد.

 • محل مناسب برای زندگی

  یکی از اقدامات مهمی که پیش از خرید سگ نگهبان باید به آن رسیدگی کنید، فراهم آوردن محل مناسب جهت زندگی این حیوان است. محل زندگی سگ نگهبان باید شامل فضای کافی برای حرکت و بازی، تهویه مناسب و خوابگاه استاندارد برای اندازه این حیوان باشد.

 • سلامتی سگ نگهبان

  پیش از آن که سگ نگهبان خود را بخرید، آن را تحت معاینات کامل دامپزشکی قرار دهید تا مطمئن شوید هیچگونه بیماری ای سلامتی این حیوان را تهدید نکرده و باعث اختلال برای انجام برخی از انتظارات این حیوان نشود. همچنین از تزریق واکسن های مورد نیاز این حیوان غافل نشوید.

 • برآورد هزینه ها

  اگر فکر می کنید که تنها هزینه لازم برای خرید سگ نگهبان، همان مقدار اولیه و پرداخت آن به فروشنده است، باید بگوییم که این حیوان یک موجود زده بوده و نیاز به حمایت، مراقبت، معاینات پزشکی و... دارد. تمامی این موارد نیز با هزینه های متفاوتی انجام می شوند؛ بنابراین هزینه های خرید سگ نگهیان را برآورد کرده و میزان بودجه خود را تامین کنید تا مشکلی برای این حیوام پیش نیاید.

قیمت سگ نگهبان

یکی از مهم ترین فاکتورها برای خریداران سگ نگهبان، قیمت آن است اما عواملی مانند سن، نژاد، سلامتی، میزان آموزش، اندازه و وضعیت بازار تاثیر مستقیمی برای تعیین قیمت سگ نگهبان دارد. برای اینکه بتوانید هزینه کمتری داشته باشید، پیشنهاد می کنیم اقدام به خرید توله سگ نگهبان کنید و به کمک افراد با تجربه در این زمینه اقدام به آموزش آن ها نمایید. در هنگام آموزش دادن به سگ نگهبان توجه کنید که تنها از شما فرمانبرداری کند.

خرید سگ نگهبان

اگر قصد خرید سگ نگهبان را دارید، سعی کنید به نکاتی که بالاتر ذکر کردیم توجه کافی را داشته باشید. عدم توجه به نکات مهم هنگام خرید سگ نگهبان می تواند سبب بروز مشکلات خاصی برای شما شود. همچنین اگر به دنبال پلتفرم یا محلی برای خرید و فروش سگ نگهبان هستید، مرغابی می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

مرغابی یکی از پلتفرم های برتر برای خرید و فروش حیوانات خانگی است که می تواند بسیاری از دغدغه و مشکلات شما را در کمترین زمان ممکن حل کند.