شیر خشک اسب

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

بسیاری از افرادی که کارشان پرورش اسب است، بزرگ ترین چالش خود را تولد کره اسب و نگهداری از آن می دانند. یکی از دغدغه های این افراد، تغذیه صحیح کره اسب های تازه متولد شده است به خصوص اگر مادیان شیر کافی برای کره اسب خود نداشته باشند؛ بنابراین یکی از موارد کمک کننده، شیر خشک اسب است که می تواند به عنوان غذای اصلی کره اسب شناخته شود.

شیر خشک کره اسب

برای تمامی پستانداران، تغذیه از شیر مادر بسیار مهم است و توصیه می شود پیش از استفاده از هرگونه ماده دیگری، شیر والد را در اولویت قرار دهید و کره اسب نیز از این قضیه مستثنی نیست اما دلایل متعددی وجود دارد که کره اسب ها را از تغذیه شیر مادر محروم می کند.

در بسیاری از موارد استفاده از شیر خشک برای کره اسب ها توصیه می شود. از جمله این موارد می توان به زایمان اول مادیان که شیر کافی جهت تغذیه کره اسب ندارند اشاره کرد. همچنین برخی از کره اسب ها به دلیل بیماری مادیان اجازه تغذیه از شیر مادر را ندارد. علاوه بر این ممکن است مادیان پس از زایمان جان خود را از دست بدهند که در این شرایط چاره ای جز تغذیه از شیر خشک اسب وجود ندارد. توجه داشته باشید که تمامی نکات تغذیه با شیر خشک اسب را از دامپزشک جویا شوید تا از بروز مشکلات جسمانی برای اسب هایتان جلوگیری شود.

شیر خشک اسب

مزایای استفاده از شیر خشک برای کره اسب

یکی از راحت ترین و به صرفه ترین روش ها برای تغذیه کره اسب هایی که نمی توانند از شیر والد خود تغذیه کنند، استفاده از شیر خشک است. شیر خشک اسب بیش از 90 درصد ویتامین ها و مواد معدنی موجود در شیر اسب را دارا است؛ از این رو یک تغذیه کامل برای کره اسب ها به شمار می رود. از مهم ترین مزایای شیر خشک اسب می توان به راحتی استفاده از آن اشاره کرد. شیر خشک اسب یک راه پایدار و امن برای حفظ سلامت کره اسب ها شناخته شده است. شیر خشک اسب اولین و مهم ترین غذا جهت رشد کره اسب بوده و می توان پس از گذشت مدت زمان مشخص از رشد اسب، از مکمل مخصوص اسب نیز برای رژیم غذایی استفاده نمود.

شیر خشک برای تغذیه اسب

روش ساخت شیر خشک اسب

شیر خشک اسب از تبدیل شیر مایع اسب به پودر به وجود می آید که این فرایند را به دو روش خشک کردن انجمادی و خشک کردن با اسپری انجام می دهند. در هر دو روش شیر را در دمای زیر 38 درجه سانتی گراد نگه می دارند تا محتوای مغذی موجود در آن حفظ شود. در روش خشک کردن با اسپری، شیر را تا دمای خاصی گرم می کنند تا باکتری های مضر آن از بین برود و در عین حال ارزش غذایی آن حفظ گردد. در فرایند خشک کردن انجمادی نیز شیر را منجمد و سپس در دمای بسیار پایین خشک می کنند تا تمامی ویتامین ها و املاح معدنی آن حفظ گردد.

نحوه مصرف شیر خشک

ابتدا آب را روی حرارت قرار دهید تا به دمای 40 یا 50 درجه سانتیگراد برسد و سپس به نسبت 1 به 5 پودر شیر خشک و آب (200 گرم شیر خشک در 1 لیتر آب) مخلوط کنید تا پودر به طور کامل در آب حل شود. توجه کنید که حتما آب را گرم کنید؛ چراکه شیر سرد در کره اسب ها مشکلات گوارشی با خود همراه خواهد داشت.

شیر خشک کره اسب

قیمت شیر خشک اسب

شیر خشک مخصوص اسب با توجه به حجم و برند آن دارای قیمت های متفاوتی هستند. همچنین در صورتی که شیر خشک خریداری شده از یک برند خارجی معتبر باشد، قیمت آن نسبت به دیگر نمونه ها بیشتر خواهد بود. سایت مرغابی، دارای انواع شیر خشک مخصوص اسب است که در برندها و حجم های مختلف وجود دارند.

خرید شیر خشک اسب

سلامت اسب شما، یک عامل کلیدی و مهم است؛ از این رو سعی کنید شیر خشکی که تهیه می کنید از یک برند معتبر و شناخته شده باشد تا هیچ خطری سلامتی اسبتان را تهدید نکند. همچنین سعی کنید شیر خشک اسبتان تمامی مواد مغذی که مورد نیاز این حیوان می باشد را تامین کند.