پولت

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

بدون شک همگی افراد می دانند که تخم مرغ یک منبع پروتئین ارزان قیمت است که به دلیل در دسترس بودن به عنوان یک منبع طبیعی و سالم، جایگاه بسیار مهمی در زنجیره غذایی انسان ها دارد. این موضوع یکی از شاخصه های مهم در اقتصاد کشور بوده و در ایران نیز مورد توجه بسیاری از افراد می باشد. اهمیت زیاد این مسئله و سوددهی بالای آن سبب شده است که بسیاری از مرغداران در صدد خرید پولت و پرورش آن برآیند.

پولت تخمگذار

پولت تخمگذار

جوجه های تخمگذار برای اینکه بتوانند به مرغ تخمگذار تبدیل شده و بالغ شوند، 2 مرحله اصلی را پشت سر می گذارند که اولین مرحله زندگی آن ها پولت است. زمانی که جوجه یک روزه پرورش داده شود و تبدیل به نیمچه 90 تا 110 روزه شود، آن را پولت می نامند. نیمچه پولن تخم گذار زمانی است جوجه بالغ شده است اما همچنان در حال رشد بوده و قادر به تخمگذاری نمی باشد.

پولت صنعتی

پولت صنعتی جزو بهترین پرندگان است که به دلیل سوددهی بالا طرفداران بسیار زیادی دارد. پولت های صنعتی دارای وزن مناسب بوده و تخم های این حیوانات دارای کیفیت قابل قبولی هستند.

پولت های صنعتی این قابلیت را دارند که در یک سال 420 تخم تولید نمایند، بنابراین تولید بالا با تعداد محدود باعث محبوبیت آن ها برای مرغداران شده است که می توانند بیشتر سود را برای تولید کننده تخم مرغ به ارمغان آورند.

  • انواع پولت
  • پولت سوپر نیک (super nick)
  • پولت بونز (bovanz)
  • پولت نیک چیک (nick chick)
  • پولت هایلاین (hyline)
  • پولت اس ال اس (SLS)

نکات مهم هنگام خرید پولت

خرید پولت

2 نکته بسیار مهم که هنگام خرید پولت باید به طور ویژه ای به آن توجه داشته باشید وزن و خوراک آن ها است. توجه به این موارد می تواند انتخاب را برایتان راحت تر کرده و شما را از سردرگمی هنگام خرید آن ها نجات دهد.

وزن

یکی از معیارهای مهم برای خرید پولت ها، توجه به وزن آن ها و نحوه رسیدن به این عدد است. مرغ های نیمچه تخمگذار سفید رنگ معمولا در سن 18 ماهگی وزنی حدود 1 کیلوگرم دارند و مرغ های پولت تیره تر کمی سنگین تر بوده و وزن 1.5 کیلوگرم دارند. لازم به ذکر است که پولت های تخمگذار سبک تر، اقتصادی هستند.

دان و خوراک

توجه به دان و خوراک پولت های تخمگذار بسیار مهم است. شما می توانید به کمک وزن پولت ها خوراک نیمچه ها را مشخص نمایید. شرکت های پرورش دهنده مرغ های پولت با توجه به ژن آن ها، میزان خوراک این حیوانات را پیش بینی کرده اند؛ از این رو به طور مرتب آن ها را وزن می کنند.

قیمت پولت

قیمت پولت ها به عوامل مختلفی مانند نوع رشد و محل پرورش آن بستگی دارد. سعی کنید هنگام خرید پولت برای بهره وری بالا جوجه های 4 ماهه را انتخاب کنید. همچنین پیشنهاد می کنیم از سایت ها و پلتفرم های مختلف کمک بگیرید تا بتوانید میانگین قیمت این حیوانات را متوجه شوید و به ثبات قیمت برسید. مرغابی یکی از وبسایت های خرید و فروش پولت تخمگذار است که مرغ های سالم را با کمترین قیمت موجود در بازار در اختیار شما قرار می دهد.

قیمت پولت تخمگذار

خرید پولت

همانطور که می دانید خرید پولت با کیفیت یک پیش نیاز مهم و طلایی برای تولید کنندگان تخم مرغ است؛ از این رو اگر پولتی که خریداری می کنید فاقد کیفیت بوده یا کیفیت نسبتا پایینی داشته باشد، برای اینکه بتوانید آن را به یک پولت مناسب تبدیل کنید باید هزینه های بسیار زیادی متحمل شوید. پیشنهاد می کنیم برای اینکه تجربه خرید خوبی برای پولت داشته باشید و در عین حال سود بسیار زیادی نسیبتان شود از مرغابی کمک بگیرید.

مرغابی یکی از پلتفرم های معتبر در زمینه خرید و فروش انواع طیور است که شما می توانید به طور مستقیم با فروشنده در ارتباط بوده و در صورت بروز کوچک ترین مشکلی به آن ها اطلاع دهید.