اسپرم و تجهیزات تلقیح

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

اسپرم و تجهیزات تلقیح

اسپرم دامی

تولید مثل و باروری یکی از مهم ترین اقدامات برای بقا و ادامه حیات است؛ از این رو با پیشرفت علم و تکنولوژی و همچنین علوم زیستی، روش های متفاوتی برای تحقق این هدف اختراع و در اختیار بشریت قرار گرفته است. استفاده از انواع اسپرم و تجهیزات تلقیح سبب می شود تا باروری راحت تر و ساده تری را برای تمامی حیوانات دامی شاهد باشیم. استفاده از اسپرم و تجهیزات تلقیح باعث ایجاد جنین و لقاح مصنوعی خواهد شد.

انواع اسپرم دامی

تجهیزات تلقیح

اسپرم های دامی در انواع متفاوتی به لحاظ نژاد وجود دارند و برای تلقیح، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. هر نژاد از انواع مختلف دام دارای خصوصیات مختلفی می باشد که در ادامه درباره اسپرم های مشهور دامی توضیح خواهیم داد.

اسپرم گاوی

گاوها دارای نژاد مختلفی هستند که براساس نیاز و هدف از تلقیح، از اسپرم های نژاد متناسب استفاده می شود. از جمله نژادهای مهم برای استفاده از اسپرم گاوی شامل موارد زیر می باشد:

 • هلشتاین: نژاد گاو هلشتاین برای تولید شیر و گوشت مورد استفاده قرار می گیرد و بدین جهت مشهور است. اسپرم گاوی نژاد هلشتاین برای افزایش تولید محصولات لبنی و بهبود خصوصیات گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سیمنتال: اسپرم گاوی نژاد سیمنتال یکی از اصلی ترین نژادهای گاوهای گوشتی است که برای تلقیح مصنوعی از اهمیت بالایی برخوردار است و در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد.
 • جرزی: نژاد جرزی یکی دیگر از انواع نژادهای گاو گوشتی است که در تولید گوشت باکیفیت توانمندی بسیار بالایی دارد. استفاده از اسپرم گاوی نژاد جرزی در تلقیح مصنوعی می تواند به بهبود تولید گوشت در صنعت دام کمک کند.

اسپرم گوسفندی

از انواع اسپرم گوسفندی برای تولید محصولات لبنی، گوشت و پوست استفاده می کنند. استفاده از اسپرم گوسفندی باعث می شود تا تلقیح مصنوعی بسیار راحت انجام پذیرد و از مشکلاتی مانند کمبود گوشت و شیر گوسفندی جلوگیری شود.

اسپرم گاومیش

گاومیش از دیگر دام ها است که برای بقای این حیوانات معمولا از اسپرم آن ها برای تلقیح مصنوعی استفاده می شود. نکته بسیار مهم این است که برای خرید اسپرم دامی کیفیت را در اولویت قرار دهید و هدفتان از تلقیح مصنوعی را به طور شفاف مشخص نمایید.

تجهیزات تلقیح

خرید تجهیزات تلقیح

در طی فرایند تلقیح مصنوعی از تجهیزات خاصی برای انجام این کار استفاده می شود تا این فرایند به بهترین شکل ممکن انجام می شود. تجهیزات تلقیح مورد استفاده باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند و همچنین متناسب با دام و شرایط آن ها تهیه شده باشند.

 • ابزارهای تلقیح مصنوعی

  ابزارهای تلقیح مصنوعی برای انجام تلقیح مصنوعی در دام ها مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهم ترین ابزارها برای تلقیح شامل سرنگ و کانترهای تلقیح می باشند.

 • دستگاه های تلقیح

  دستگاه های تلقیح با هدف انجام عمل تلقیح به صورت مکانیزه تولید و در بازار عرضه شده اند. این دستگاه ها می توانند به راحتی سبب بهبود فرایند تلقیح شوند و معمولا شامل پمپ تلقیح، دستگاه های کنترل تلقیح و دستگاه های تنظیم دقیق منی می شوند.

 • منی های نگهداری شده

  برخی از تجهیزات شامل منی های نگهداری شده از دام های نر مرغوب هستند. این منی ها معمولا در بانک های منی یا واحدهای نگهداری منی در دسترس قرار می گیرند.

 • ابزارهای تشخیص دوره های تخم گذاری

  به منظور افزایش کیفیت و موفقیت فرایند تلقیح، ابزارهای تشخیص دوره های تخم گذاری در دام ها مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزارها ممکن است شامل اسکنرهای سونوگرافی و دستگاه های تشخیص دوره تخم گذاری باشند.

 • ابزارهای نگهداری و حمل

  ابزارهایی مانند یخچال و تجهیزات نگهداری منی، کیسه های نگهداری انواع موارد و تجهیزات تلقیح و تجهیزات حمل و نقل مناسب می توانند در نگهداری و حمل ایمن تجهیزات تلقیح دامی به کار گرفته شوند.

  نکته مهم و قابل توجه این است که هنگام استفاده از این تجهیزات باید با دقت و مطابق با نکات بهداشتی فرایند مربوط به تلقیح انجام شود. همچنین برای اطمینان از انتخاب و استفاده صحیح از تجهیزات، حتما از مشاوره و راهنمایی های افراد متخصص استفاده نمایید.

قیمت تجهیزات تلقیح و اسپرم دامی

قیمت اسپرم دامی

قیمت تجهیزات تلقیح به موارد مختلفی بستگی دارد که از جمله مهم ترین انواع آن می توان به نوع برند تجهیزات، کشور مبدا، کیفیت و ویژگی های فنی مختلف اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر هزینه خرید تجهیزات، هزینه های مرتبط با نگهداری و تعمیرات را نیز متحمل شوید. بهتر است با تایید از تامین کنندگان محلی و مشاوران متخصص اقدام به تهیه تجهیزات تلقیح نمایید.

همچنین قیمت اسپرم های دامی مانند اسپرم گوسفندی، اسپرم گاوی و... با توجه به نوع دام و نژاد آن متغیر است و مقدار ثابتی ندارد.

خرید تجهیزات تلقیح و اسپرم دامی

خرید تجهیزات تلقیح و اسپرم دامی برای باور کردن دام ها، تولید مثل و ادامه بقا بسیار مهم است. سعی کنید برای خرید تجهیزات تلقیح موارد زیر را که به آن ها اشاره می کنیم رعایت فرمایید تا خرید مناسبی داشته باشید.

 • تعیین نیازها و ویژگی ها
 • تحقیق و بررسی جهت انتخاب مناسب ترین تجهیزات
 • تعامل صحیح با تامین کننده
 • برررسی استانداردها
 • مذاکره قیمت

مرغابی یک پلتفرم برتر در حوزه دام، طیور و آبزیان است که امکان برقراری ارتباط مستقیم با تامین کنندگان را برایتان فراهم می کند و بروز مشکلات جلوگیری می کند.