رول و پوشال

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

اگر با افراد با تجربه در زمینه پرورش طیور و مرغداری صحبت کنید و از آن ها بخواهید که مهم ترین بخش برای پروش جوجه را ذکر کنند، داشتن بستر مناسب برای جوجه ها، اولین و مهم ترین موردی است ذکر می کنند. وجود بستر گرم و نرم نه تنها جوجه ها را از سرما در امان نگه می دارد، بلکه مانع از بروز برخی مشکلات اندام های حرکتی جوجه مانند تاول های سینه ای می شود. سوال این است که چگونه می توان بستر مناسبی را برای رشد جوجه ها فراهم کرد؟ رول مرغداری یکی از روش های ساده و راحت برای حل این مشکلات خواهد بود.

رول مرغداری

رول مرغداری

وجود بستر مناسب برای رشد و زندگی جوجه ها یک امر حیاتی و ضروری است که از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بستر مرغدای باید نرم، گرم و خشک باشد که معمولا برای حل این مشکلات از رول مرغداری که در انواع کاغذی و مقوایی هستند، استفاده می شود.

رول مرغداری جزو مهم ترین تجهیزات مرغداری است که استفاده از آن ها بسیار ساده است که با جذب رطوبت ناشی از فضولات، سبب کاهش بوی نامطبوع محیط می شود. این محصول کاملا بهداشتی بوده و با افزایش گرما، راحتی بیشتری را برای جوجه ها (به خصوص جوجه یک روزه) فراهم می کند. همچنین سهولت در تعویض آن نیز می تواند نقطه قوت این محصول باشد.

مزایای استفاده از رول مرغداری

قیمت رول مرغداری

برخی از مرغداران همچنان در خرید رول های مرغداری تردید دارند و مزایا و تاثیر آن را برروی کسب و کار خود نمی دانند. از جمله مهم ترین مزایای استفاده از رول مرغداری شامل:

 • بهداشتی

  رول های مرغداری با ضخامت مناسب و کیفیت خوب، برای استفاده در بستر مرغ، بلدرچین بوقلمون، شترمرغ و... تعبیه شده است. همچنین به دلیل ساختار یکپارچه ای که دارد، برای استفاده مرغداران راحت تر بوده و بسیاری از مشکلات دیگر را که محصولات مشابه دارند، رفع کرده است.

 • راحتی در استفاده

  استفاده از رول مرغداری بسیار ساده و راحت است؛ به طوری که صاحبان مرغداری به راحتی می توانند رول ها جمع کرده و کف مرغداری را شستشو دهند؛ بنابراین می توان گفت که زمان نظافت مرغداری را به حداقل می رسانند.

 • بازیافت مجدد

  رول های مرغداری معمولا از جنس کاغذ و مقدایی هستند که هیچ مشکلی در بازیافت آن ها وجود ندارد به طوری پس از جمع آوری در صنعت کشاورزی به کود تبدیل شده و مجدد مورد استفاده قرار می گیرد.

 • میزان جذب بالا

  پیش از این اشاره کردیم که رول های کاغذی می توانند با جذب رطوبت ناشی از فضولات، جلوی انتشار بوی بد را بگیرند. همچنین می توانند برای سلامت جوجه ها نیز مفید باشند.

رول مقوایی مرغداری

یکی از بسترهای مورد استفاده در مرغداری های ایران که از محبوبیت نسبتا بالایی برخوردار است رول مقوایی مرغداری است. به دلیل وجود شیارهای ریز و درشت، نام دیگر رول مقوایی مرغداری رول بستر شیاردار نام دارد. هرچقدر این شیارهای موجود بزرگ تر باشد، رول مقوایی دارای مقاومت فیزیکی بیشتری است. رول های مقوایی مرغداری نسبتا نرم هستند تا بتوانند رفاه جوجه ها را فراهم کنند و آسیب های فیزیکی وارد بر این حیوانات را تا حد زیادی کاهش دهند.

رول کاغذی مرغداری

رول کاغذی در اکثر مواقع همان رول مقوایی دولایه ای است که اگر کیفیت مناسبی داشته باشد می تواند جلوی بروز خیسی مازاد و آلودگی را بگیرد. رول های کاغذی یا مقوایی توان جذب رطوبت خوبی بدون بهم چسبیدگی و اصطلاحاً کیکی شدن در مدت زمانی قابل قبول دارند. عمدتاً توان جذب و کنترل رطوبت در بسترهای رول کاغذی یا مقوایی بهتر از برخی از انواع دیگر مواد بستر؛ مانند پوشال، خاک اره و حتی بنتونیت عنوان شده است. البته تشخیص اینکه کدام برای یک مرغداری بهتر است، بسته به نوع فعالیت شما مشخص خواهد شد.

خرید رول مرغداری

قیمت رول مرغداری

عامل تعیین کننده قیمت رول های بستر مرغداری عمدتاً به کیفیت، ضخامت و گرماژ آن ها در مقایسه با رول های هم عرض با طول یکسان برمی گردد. برای سلامت جوجه ها بسیار مهم است که رول بستر انتخابی جهت خرید بدون رطوبت و خشک باشد و تا حداکثری که در کشور با توجه به هزینه آن امکان پذیر باشد، استریل و ضدعفونی شده باشد. بسته بندی مناسب و نداشتن ضایعات یا پارگی نیز می تواند در تعیین قیمت تأثیر به سزایی داشته باشد.

هزینه و مسافت حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی را نیز باید در هزینه نهایی لحاظ نمود تا واقعی ترین برآورد از هزینه استفاده از یک نوع خاص رول بستر یا رول تولیدشده و عرضه شده توسط یک منبع تولید و عرضه به دست آید. می توان از سایت های جامع معرفی تولیدکنندگان و عرضه کنندگان اقلام مورد نیاز صنعت طیور مانند وب سایت مرغابی جهت مقایسه کیفیت و قیمت و انتخاب بهترین گزینه از لحاظ موارد مختلف کمک گرفت.

خرید رول مرغداری

خرید رول مرغداری یکی از موارد ضروری است که دارای مزایایی مانند کاهش آلودگی، کاهش بروز بیماری و عایق مناسب برای گرما و سرما است که این دلایل باعث کاهش تلفات مرغداری می شوند. تمامی این عوامل باعث می شود هنگام خرید رول مرغداری، وسواس به خرج داده و این محصول را با دقت بیشتری تهیه کنید. مرغابی، یکی از وب سایت های معتبر برای خرید رول مرغداری است که مرغابی علاوه بر معرفی و ایجاد امکان بررسی و مقایسه بین فروشندگان و تأمین کنندگان این گروه کالایی، امکان بهره مندی از خدمات مشاوره ای را به شکلی مناسب و آسان برای فعالین عرصه طیور در این زمینه و سایر زمینه های مربوطه فراهم نموده است.