مکمل اسب

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

مکمل اسب

از زمان های قدیم تاکنون از اسب به عنوان حیوان نجیبی یاد می شود که در بسیاری از امور به انسان ها کمک کرده است. بدون شک تمامی افراد، از کوچک تا بزرگ، همگی می دانند که خوراک اسب ها علوفه است و در حالت عادی رژیم غذایی آن ها صرفا به همین ختم می شود اما معمولا اسب ها فعالیت های مضاعفی در طول روز دارند که همین موضوع باعث می شود تا علاوه بر کاه و یونجه، نیازهای بیشتری داشته باشند تا توان و انرژی خود را حفظ کنند. بسته به نیاز هر اسب (کره اسب یا اسب کامل) میزان پروتئین، کربوهیدرات، ویتامین و دیگر املاح معدنی، در بدن آن ها متفاوت است؛ بنابراین استفاده از مکمل اسب در رژیم غذایی این حیوان، از امور واجبی است که تقریبا تمام دامپزشکان آن را توصیه می کنند.

مکمل اسب چیست؟

اسب ها حیواناتی هستند که امروزه فعالیت های گوناگونی انجام می دهند و برای اینکه انرژی کافی در این زمینه داشته باشند در کنار علوفه ها، از مکمل های مخصوص اسب استفاده می کنند. مکمل ها ترکیبات تغذیه ای هستند که به غذای اسب افزوده می شوند تا بتوانند نواقص موجود در رژیم غذایی این حیوان را تامین کنند. مکمل های اسب به لحاظ مواد معدنی و ترکیبات اصلی موجود در آن، در انواع مختلفی تولید و در بازار عرضه می شوند که از جمله رایج ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مکمل ویتامینه و مواد معدنی

  یکی از ضروری ترین و مهم ترین مکمل ها برای اسب، مکمل ویتامینه و مواد معدنی است. این مکمل ها نقش مهمی برای سلامت کلی بدن اسب ها دارند و بارزترین مزایای آن شامل موارد زیر می باشد:

  • کمک به رشد بهتر
  • تقویت سیستم ایمنی بدن اسب
  • پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها
  • بهبود عملکرد اندام ها، ارگان ها و سیستم های داخلی بدن این حیوانات

   

 2. مکمل پروتئینی

  پروتئین یکی از موادی است که برای ساخت عضله ضروری است. همچنین این ماده می تواند برای ترمیم بافت های عضلانی نیز مفید باشد اما توجه داشته باشید که مصرف آن باید اصولی و زیر نظر دامپزشک باشد؛ چراکه استفاده بیش از حد آن باعث بروز مشکلات جدی تری خواهد شد.

 3. مکمل انرژی زا

  بسیاری از اسب ها به خصوص اسب های مسابقه ای، برای انجام امور خود انرژی بسیار زیادی مصرف می کنند که برای تامین آن و جایگزینی انرژی از دست رفته می توانند از مکمل های انرژی ها استفاده کنند. مصرف مکمل های انرژی ها برای برای تنفس بهتر و انجام درست تر فعالیت ها ضروری ها به شمار می رود.

 4. مکمل پروبیوتیک

  سلامت گوارش اسب ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که مکمل های پروبیوتیک اسب می توانند سبب بهبود گوارش و سیستم ایمنی بدن این حیوانات شوند. پروبیوتیک ها در واقع میکروارگانیسم های زنده ای هستند که به بهبود تعادل میکروبی در روده کمک می کنند.

 5. مکمل آنتی اکسیدان

  مکمل های آنتی اکسیدان یکی دیگر از ضروری ترین مکمل ها می باشد که به اسبان کمک می کند تا از آسیب های اکسایشی مانند آزاد شدن رادیکال های آزاد در بدنشان محافظت کنند. مکمل های آنتی اکسیدان اغلب شامل ویتامین ها، مواد معدنی، گیاهان دارویی و ترکیبات آنتی اکسیدانی مختلف هستند.

انواع مکمل اسب

انواع مکمل اسب

مکمل های اسب در انواع متفاوتی تولید شده اند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای مختلف بدن اسب ها باشند. در مکمل های اسب باید انواع پروتئین، غلات، فیبر و مولتی ویتامین ها وجود داشته باشند تا انرژی بالایی برای این حیوان تولید کند. هر اسب با توجه به اینکه به چه مواد اولیه ای در بدن نیاز دارد، باید مکمل مخصوص به خود را مصرف کند. جدا از مکمل، محصول دیگری به نام کنسانتره اسب وجود دارد که کارایی آن نیز با مکمل ها شباهت بسیار زیادی دارد. از جمله انواع مکمل اسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مکمل بدنسازی اسب

  یکی از مکمل هایی که باعث ساخت عضله و رشد اسب می شود، مکمل های بدنسازی اسب است. معمولا این مکمل ها برای اسب هایی که در حال تمرین باشند استفاده می شود تا به رشد ماهیچه ها کمک بیشتری کند. همچنین توصیه می شود اسب هایی که دچار ضعف عضلانی هستند نیز از مکمل های بدنسازی استفاده نمایند.

 • مکمل تقویتی اسب

  حفظ سلامت اسب ها یکی از دلایلی است که به استفاده از مکمل ها روی می آوریم. امروزه مشکلات گوارشی یکی از بیماری های رایج در بین حیوانات است که مکمل های تقویتی می تواند خطر بروز این مشکلات را از بین ببرد. مکمل های تقویتی اسب از جمله مهم ترین و پایه ای ترین مکمل غذایی برای اسب به شمار می رود؛ چراکه می تواند سبب بهبود حرکات گوارشی اسب، کمک به اسهال و سوءهاضمه و کاهش ناهنجاری های عصبی شود.

 • مکمل رشد قد اسب

  از دیگر مکمل های مهم می توان به مکمل رشد قد اسب اشاره کرد. قد، ارتباط مستقیمی با رشد استخوان ها دارد. مکمل رشد قد اسب دارای مواد معدنی و ویتامین های لازم جهت رشد و نگهداری بافت استخوان ها است که سبب نتیجه گیری زودتر و مطلوب تر به جهت رشد قد اسب ها می شود.

 • مکمل رشد کره اسب

  کره اسب های تازه به دنیا آمده نسبت به دیگر هم نوعان خود، نیاز به مراقبت و رسیدگی بیشتری دارند. در رژیم غذایی کره اسب ها وجود مکمل های رشد یکی از مهم ترین و پایه ای ترین نیازهای این حیوان است. مکمل های رشد کره اسب سبب تسریع جذب مواد معدنی می شود و همچنین با کاهش سطح استرس کره اسب، سبب سرعت بخشیدن به روند تکامل آن می شود. همچنین از دیگر مزایای مکمل رشد کره اسب می توان به تقویت استخوان ها و بافت همبند این حیوان اشاره کرد.

فواید استفاده از مکمل اسب

 1. بهبود بهتر و راحت تر غذا
 2. تامین کننده نیازهای موجود در رژیم غذایی اسب
 3. بهبود رشد عضلات و استحکام استخوان ها
 4. ایجاد انرژی برای انجام فعالیت در اسب
 5. تقویت سیستم تولید مثل و سیستم دفاعی بدن
 6. ایجاد تاثیرات مثبت بر پوست و زیبایی اسب

نحوه مصرف مکمل غذایی اسب

برای مصرف مکمل غذایی اسب باید از یک دامپزشک کمک بگیرید اما به طور کلی نباید از آن به عنوان یک وعده کامل غذایی اضافه کرد و توصیه می شود تنها یک چهارم وعده غذایی اسب را بردر بگیرد.

عوارض مصرف زیاد مکمل اسب

زیاده روی در هر چیزی عوارض و خطرات بسیاری به همراه دارد و این موضوع برای مصرف مکمل اسب نیز صدق می کند. مصرف زیاد مکمل اسب سبب اختلالات رشد، مشکلات گوارشی، تغییر حجم پلاسما و... می شود؛ بنابراین سعی کنید پیش از استفاده خودسرانه مکمل اسب، از یک دامپزشک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

خرید مکمل اسب

قیمت مکمل اسب

همانطور که بالاتر ذکر شد، مکمل های اسب انواع متفاوتی دارند و با توجه به مواد تشکیل دهنده هرکدام و همچنین برند مورد نظر، دارای طیف قیمت گسترده ای هستند. یکی از مزیت های مرغابی این است که محصولات متفاوتی از برندهای مختلف موجود دارد و شما می توانید با توجه به بودجه خود، بهترین کالا را انتخاب کنید.

خرید مکمل اسب

اسب ها نیاز به قدرت و انرژی بالایی دارند از این رو خرید مکمل برای این حیوانات ضروری به شمار می رود. علاوه بر این قیمت مکمل ها، استفاده از محصول با کیفیت نیز یکی دیگر از فاکتورهای مهم به شمار می رود. تمامی مکمل های اسب موجود در مرغابی از لحاظ کیفیت، حرف اول را در بازار می زنند و می توانند سلامت اسب های شما را تضمین نمایند.