مکمل سم

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

مکمل سُم

مکمل سم اسب

در حال حاضر سلامت و شادابی اسب ها روز به روز برای صاحبان و مسئولین نگهداری از آن ها مهم تر می شود که علاوه بر گروه هایی ماننداسب های تولیدی(مادیان ها وسیلمیها)، کره اسب ها و... ، به ویژه در گروهاسب مسابقه ایبا توجه به کاربردهای اساسی آنها مانند مسابقات سوارکاری و کورس، مسابقات درساژ یا پرش و مسابقات استقامتی و... ، یکی از پایه های اساسی آن را سلامت اندام حرکتی و به ویژه سُم ها شامل می شود که برای تقویت آن ها از مکمل سم استفاده می شود.

با توجه به اینکه امروزه استفاده از خوراک ها،کنسانتره اسب،مکمل اسبو افزودنی های دیگر خوراک برای تأمین دقیق تر احتیاجات اسب ها به اصطلاحاً درشت مغذی ها و به خصوص ریزمغذی هایی مانند ویتامین ها، مواد معدنی و... جزو بسیار مهمی از روش های تغذیه مدرن اسب ها شده است، بدیهی است که توسعه و تولید مکمل های تخصصی برای سُم ها نیز بیش از پیش مورد توجه و تمرکز در تغذیه و پرورش اسب ها قرار گیرد.

به خاطر این اهمیت بالایی که مکمل ها و در این مبحث مکمل سُم در تغذیه و پرورش مدرن اسب ها دارد، آگاهی از اینکه مکمل سُم چیست؟ چه مواد اولیه ای را معمولاً شامل می شود؟ چه زمانی به چه میزانی مصرف می شود و سایر اصول پایه ای استفاده از مکمل های تخصصی سُم اسب ها باید جزو موارد اساسی آموزشی و کسب مشاوره در بین فعالین حوزه پرورش اسب نوین و پیشرفته قرار گیرد.

چه زمانی باید از مکمل سم استفاده کنیم؟

استفاده از مکمل سم اسب

مکمل های تخصصی سُم اسب می توانند جهت رسیدن به اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گیرند، اما معمولاً دو دلیل از سایر دلایل عمده تر هستند:

  • پیشگیری و درمان معضلات سُم

    سلامت یک اسب به سلامت پاها و به خصوص سُم ها وابسته است و یک اسب به معنای واقعی کلمه در تمام طول روز بر روی سُم های خود قرار دارد، پس اگر سلامت ساختار سُم ها تضعیف شود و منجر به درد یا لنگش شود می تواند حتی به معنای بازنشستگی و ازکارافتادگی کامل و زودرس یک اسب باشد. به همین جهت است که برای جلوگیری از بروز این معضلات یا کمک به درمان بهتر و سریع تر آن ها مکمل های سُم برای تأمین احتیاجات مهم و اساسی این اندام (به خصوص آن مواردی که در جیره غذایی عادی روزانه اسب وجود ندارند یا به میزان کافی تأمین نمی شوند) طراحی شده اند.

  • گروه های خاص از اسب ها

    برای کره اسب های در حال رشد یا اسب هایی که حجم فعالیت یا ورزش بالایی دارند (مانند اسب های حرفه ای و مسابقه ای) بیش از سایر اسب ها توصیه می شود که از خوراک ها و مکمل های تخصصی مانند مکمل های سُم استفاده شود. به خصوص مکمل هایی که دارای فرمول های تخصصی، دقیق و پیشرفته تحت نظر متخصصین مجرب تغذیه و سلامت اسب ها هستند را با کسب نظر از مشاورین معتبر و مجرب می توان برای این هدف استفاده نمود.

مزایای استفاده از مکمل سم

مزایای مکمل سم اسب

امروزه طیف نسبتاً متنوعی از تولیدکنندگان و مکمل های سُم در بازار حضور دارند که برخی از آن ها علاوه بر توجه به احتیاجات کمتر تأمین شده از طریق مواد خوراکی عادی (به ویژه برخی ویتامین ها و مواد معدنی مهم) و تمرکز بر روی تأمین بالانس شده آن ها، سطح کار را بالاتر برده و بر روی استفاده از مواردی مانند پروبیوتیک ها، پری بیوتیک ها، متیل سولفونیل متان (MSM) و... تمرکز نموده اند. مشاهده این موارد در فرمول یک مکمل تخصصی اسب می تواند نشان دهنده میزان دقت و تخصص پیشرفته ای باشد که در فرمولاسیون و تولید این محصول به کار رفته است.

همچنین، گستردگی رو به فزونی این گروه از مکمل های تخصصی سُم در بازار می تواند خود نشان دهنده مزایای استفاده از آن ها برای اسب ها باشد. مجموعاً می توان گفت که مکمل های پیشرفته و تخصصی سُم می توانند علاوه بر تأمین احتیاجات خاص سُم ها در مرحله رشد یا فعالیت های سنگین حرکتی و کمک به پیشگیری یا درمان معضلات اندام حرکتی، ارتقاء دهنده عملکرد و سلامت سُم ها نیز باشند. توجه بیشتر و استفاده صاحبان یا سوارکاران و مربیان یا سایر مسئولین نگهداری از اسب ها به استفاده از این مکمل ها می تواند نشان دهنده اهمیت ویژه و بالاتری باشد که به سلامت و عملکرد اسب ها می دهند.

انواع مکمل سم

انواع مکمل سم اسب

همان طور که پیش از این اشاره شد، امروزه طیف نسبتاً گسترده ای از مکمل های تخصصی سُم یا مرتبط با سلامت سُم ها در بازار محصولات خوراکی اسب ها قابل یافت هستند که می توانند فرمول ها و ویژگی های متنوعی نیز ارائه دهند. علاوه بر مکمل های تخصصی سُم یا Hoof supplements، برخی از مکمل های رشد (Growth Supplements) موجود در بازار نیز می توانند پوشش دهنده حداقل بخشی از احتیاجات سُم در طی دوره رشد باشند که در لیبل یا برچسب اطلاعات این محصولات ذکر شده اند.

انواع مختلف مکمل های تخصصی سُم به طور معمول شامل مواد معدنی و ویتامین های لازم برای سلامت بدن و به خصوص سلامت اندام حرکتی و سُم ها هستند که در سطح پیشرفته تر شامل مواد مفید دیگری برای رشد و سلامت سُم ها مانند کندرویتین سولفات یا به ویژه MSM (متیل سولفونیل متان) و... نیز می شوند. مکمل های دیگری نیز وجود دارند که می توانند با تجویز متخصصین تغذیه و پرورش اسب ها در کنار مکمل های سُم جهت بهبود سلامت، رشد یا فعالیت بدنی (فعالیت حرفه ای و ورزشی) به کار روند. از جمله آنها می توان به مکمل های حاوی پروبیوتیک ها،روغن و پودر چربی اسبیا مکمل های حاوی اسیدهای چرب مفید مانند خانواده اُمگا-3 و اُمگا-6 و... اشاره نمود.

قیمت مکمل سم

همان طور که مکمل های سُم موجود در بازار دارای تنوع نسبتاً بالایی هستند، می توانند تنوع قیمت نیز داشته باشند که می تواند وابسته به عوامل مختلفی باشد.

مواردی مانند تولید داخل یا تولید خارج (وابسته به قیمت ارز) بودن، اعتبار و خوشنامی برند، مواد اولیه به کار رفته در تولید و کیفیت بسته بندی، حجم خرید در هر بار خرید و سایر هزینه ها مانند حمل و نقل بر مبنای دوری یا نزدیکی از محل مصرف و... می تواند تعیین کننده قیمت و هزینه نهایی باشد.

توصیه می شود که وقت و دقت کافی جهت مقایسه بین گزینه های موجود در بازار با کمک مشاور متخصص و معتبر اختصاص داده شود تا بهترین گزینه با توجه به نیازها و توان بودجه ای به دست آید.

خرید مکمل سم

خرید مکمل سم

با توجه به اهمیت بررسی و مقایسه بین گزینه های متنوع موجود در بازار که شرح داده شد، امروزه می توان علاوه بر بررسی و مقایسه مغازه به مغازه یا بازار به بازار که ممکن است وقت بر و تا حدی گیج کننده به نظر برسد، از ابزارهای موجود در اینترنت که تقریباً در هر زمان و هر مکانی در دسترس هستند نیز با سهولت بسیار بیشتری استفاده نمود. سامانه جامعی مانند وب سایتمرغابیبا ارائه محصولات مختلف از منابع مختلف در کنار ارائه دهندگان خدمات مشاوره ای کمک شایان توجهی نموده است تا بتوان همه موارد مورد نیاز را در یک جا مورد بررسی و مقایسه قرار داد و بهترین گزینه را از هر لحاظ (قیمت، فرمول و کیفیت، سهولت دسترسی و حمل و نقل، خدمات پس از فروش و...) انتخاب و خرید نمود.