کنسانتره اسب

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

داشتن رژیم غذایی مناسب و اصولی برای تمام حیوانات و جانوران ضروری و مهم است. اسب از جمله حیواناتی است که نیاز به انرژی بالا برای انجام فعالیت های خود دارد؛ از طرفی به دلیل تغذیه از گیاهان و مصرف علوفه، ممکن است پروتئین، فیبر، ویتامین و انواع مواد مغذی به بدن اسب ها نرسد، از این رو مصرف کنستانتره اسب می تواند کمک شایانی به رشد و نمو این حیوان کند.

کنسانتره اسب

کنسانتره اسب چیست؟

بسیاری از اسب های ورزشی و سوارکاری هستند، باید علاوه بر منابع علوفه (علف و یونجه)، از خوراکی هایی که منبع غنی از مواد معدنی می باشند نیز استفاده نمود. علاوه بر مکمل اسب، یکی دیگر از مواد غذایی که می تواند انرژی از دست رفته این حیوان را مجدد بازگردانی کند، کنسانتره اسب است.

کنسانتره اسب غنی از غلات و دانه های خوراکی با انرژی بسیار بالایی است که حاوی مقدار زیادی پروتئین بوده و از این جهت برای کره اسب هایی که در دوران رشد خود به سر میبرند، یک انتخاب خوب و مناسب است. همچنین اسب های مسابقه با مصرف کنسانتره، بخش اعظمی از احتیاجات غذایی خود را رفع می کنند.

خرید کنسانتره اسب

فواید استفاده از کنسانتره اسب

کنسانتره اسب نسبت به یونجه و علف که پایه غذایی این حیوان است، مزایا و برتری های خاص خود را دارد. از جمله مزایای کنسانتره شامل:

 • به دلیل فرایندهای پیچیده ای که در مراحل تولید این ماده وجود دارد، هضم آن در معده اسب بسیار راحت تر انجام خواهد شد و به طور کلی فرایند جذب مواد مغذی را تسهیل می بخشد.
 • کنسانتره اسب می تواند تاثیر به سزایی در کاهش قولنج این حیوان داشته باشد.
 • کنسانتره اسب به تدریج می تواند اختلالات گوارشی را بهبود ببخشد.
کنسانتره کامل اسب

انواع کنسانتره اسب

کنسانتره اسب بسته به نوع فرایند تولید و ترکیبات موجود در آن در انواع مختلفی وجود دارند که برخی از آن ها عبارتند از:

 1. کنسانتره آجیلی

  کنسانتره آجیلی اسب معمولا شامل مخلوطی از مواد غذایی مانند غلات، دانه ها، بادام، بذر کتان و سایر آجیل ها می باشد. این نوع کنسانتره برای تامین انرژی، پروتئین، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز اسب استفاده می گردد.

  کنسانتره آجیلی در کنار مکمل اسب به عنوان تکمیل کننده تغذیه ای، به خصوص برای اسب های ورزشی که فعالیت بسیار زیادی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. کنسانتره آجیلی به دو شکل مرطوب و خشک با توجه به نیازهای اسب در رژیم غذایی آن ها تنظیم می گردد.

 2. کنسانتره پروتئینی

  پروتئین یکی از موارد ضروری رشد عضله و تقویت آن ها است. این نوع کنسانتره حاوی پروتئین های سازنده عضله و دیگر بافت های بدن این حیوان است و معمولا برای رشد بهتر و حفظ تعادل وزن اسب مورد استفاده آن ها قرار می گیرد.

  پروتئین های مورد استفاده در این کنسانتره حاوی پروتئین گیاهی و حیوانی است و انتخاب آن بسته به نیازهای مختلف اسب می تواند متفاوت باشد.

 3. کنسانتره غلات

  کنسانتره غلات اغلب شامل جو، ذرت، جوانه سویا و... است که می تواند انرژی لازم و کافی برای فعالیت های روزانه اسب را تامین می کند. از این کنسانتره نیز برای اسب هایی که فعالیت روزانه آن ها بسیار بالا است و نیاز به تامین انرژی بیشتری دارند استفاده می شود.

 4. کنسانتره چربی

  بدن تمامی جانداران نیاز به چربی های سالم دارند که از رژیم غذایی به بدن می رسد. کنسانتره چربی یکی از انواع مواد غذایی که می تواند به میزان لازم چربی مورد نیاز بدن اسب ها فراهم کند. در کنار این موارد می توان از انواع روغن خوراکی اسب و پودر چربی استفاده نمایید.

  کنسانتره در انواع مختلفی وجود دارد که 4 مورد آن را بالاتر ذکر کردیم و انتخاب نوع آن باید با توجه به نیازهای اسب تهیه شود.

کنسانتره کامل اسب

کنسانتره کامل اسب دارای تمامی مواد مورد نیاز برای اسب است. معمولا اسب هایی که مسن تر و پیرتر هستند و توانایی خود را برای جویدن یونجه از دست داده اند، از کنسانتره کامل اسب جهت دریافت انرژی روزانه خود استفاده می کنند. علاوه بر اسب های سن بالا، برخی از اسب ها ممکن است به مجرای تنفسی آن ها را تحریک کند، بنابراین انتخاب کنسانتره کامل اسب، می تواند گزینه مناسبی باشد.

نکات مصرف کنسانتره اسب

پیش از اقدام به استفاده از مکمل اسب و یا انواع کنسانتره، حتما با دامپزشک مشورت کنید تا به مقدار دقیقی که اسب شما به آن نیاز دارد، آگاه شوید. همچنین علاوه بر مقدار مصرف، کنسانتره باید مطابق با نیازهای اسب شما باشد تا نتیجه مطلوبی برایتان حاصل شود. از جمله مهم ترین شامل عبارتند از:

 • کنسانتره اسب را باید بین 3 تا 6 وعده تقسیم بندی کرد و در اختیار اسب قرار داد.
 • در نظر گرفتن شرایط اسب یکی از فاکتورهای مهم برای مصرف کنسانتره است. به عنوان مثال مصرف کنسانتره برای اسب باردار با اسب مسابقه ای کاملا متفاوت است.
 • سعی کنید قبل از اینکه به اسب خود کنسانتره بدهید، مقداری یونجه در اختیار آن قرار دهید تا اشتهای آن کمی رفع شود و کنسانتره را با آرامش و راحتی بجوند.

قیمت کنسانتره اسب

یکی از فاکتورهای مهم برای خرید هر محصولی، قیمت آن است. کنسانتره اسب نیز با توجه به برند، حجم و نوع آن دارای قیمت های متفاوتی هستند. شما می توانید کنسانتره مناسب اسب خود را با قیمت استثنایی در مرغابی پیدا کنید و سلامت اسب خود را تضمین کنید.

خرید کنسانتره

اسب حیوان باهوش و نجیبی است که گذشته های خیلی دور در کنار انسان بوده و حفظ سلامت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، از این رو مصرف کنسانتره برای تقویت بدن اسب، ضروری تلقی می گردد. در هنگام خرید کنسانتره باید به اصل و با کیفیت بودن این محصولات توجه کنید تا از بروز هرگونه مشکلی برای اسبتان جلوگیری نمایید. تمامی محصولات موجود در مرغابی در بالاترین سطح کیفیت هستند و خیال شما را از بابت خرید مطمئن می کند.