شترمرغ

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

شترمرغ

شترمرغ

شترمرغ، یک پرنده که به دلیل جثه بزرگ، فراموش نشدنی و ماندگار در اذهان است. این پرنده با پرهای نرم و رنگارنگ، گردن بلند و اندام استوار، نماد استقامت و زیبایی در صحراها به شمار می رود. شترمرغ که از گذشته های خیلی دور کنار انسان بوده است با چشمان درشت و پرخاشگر خود، نمادی از حیات وحش و طبیعت زیبا می باشد. این پرنده جایگاه ویژه ای در رژیم غذایی و تغذیه انسان ها دارد و به دلیل گوشت لذیذ و چربی های سالم، یکی از غذاهای بسیار مفید برای انسان به شمار می رود.

مشخصات ظاهری شترمرغ

شاید برایتان جالب باشد که بدانید جوجه شترمرغ در واقع 25 سانتی متر قد دارد؛ این بدین معناست که تصورات خود را از جوجه شترمرغ باید به کلی تغییر دهید. همچنین به دلیل اینکه جوجه شترمرغ جثه نسبتا بزرگی دارد، کاملا واضح است که نوع بالغ آن بسیار درشت باشد. از مهم ترین خصوصیات ظاهری این پرنده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت شترمرغ

قد و وزن

شترمرغ یکی از پرندگان بزرگ زمین است که از نظر قد و وزن بسیار بیشتر از دیگر پرندگان است. این پرنده بزرگ می تواند قدی حدود 2 متر یا بیشتر را داشته باشد و در عین حال بسته به نوع شترمرغ می تواند وزنی بین 20 تا 120 کیلوگرم داشته باشد.

گردن طولانی

یکی از ویژگی های ممتاز و برجسته شترمرغ این است که گردن طولانی و بلندی دارد. داشتن گردن دراز این امکان را به شترمرغ می دهد که به راحتی از دستگاه گوارش خود در حین یافتن غذا در بیابان استفاده کند.

پاهای قوی شترمرغ

پاهای شترمرغ دقیقا مانند گردنش بلند و طولانی است که قدرت بسیار زیادی نیز دارد. پاهای شترمرغ دارای 5 انگشت است و دارای ناخن های محکمی است که بتواند به راحتی در شن ها به حرکت خود ادامه دهد.

سر و منقار

سر شترمرغ نسبت به بدن این حیوانات نسبتا ریز تر است و منقار کوچک، کوتاه و مرغوبی دارد. منقار مرغوب شترمرغ برای یافتن غذا در زمین های شنی، تفکیک غذا و حتی برای برخورد با دشمنان تعبیه شده است.

پرورش شترمرغ

بسیاری از افراد به دنبال پرورش شترمرغ هستند تا بتوانند از این راه کسب درآمدی داشته باشند اما لازم است که بدانید پرورش این حیوان نیز باید طبق قاعده و اصول باشد تا بتوان بهترین نتیجه را کسب نمود؛ بنابراین سعی کنید نکات زیر را برای پرورش شترمرغ مدنظر داشته باشید:

 • برنامه ریزی

  پیش از آن که اقدام به خرید جوجه شترمرغ نمایید باید برنامه ریزی داشته باشید و هدف خود را از پرورش این حیوان تعیین نمایید. برنامه ریزی شما می تواند شامل انتخاب نژاد، مشخص کردن هدف شما از پرورش، بررسی بازار هدف و برنامه مناسب برای تغذیه باشد.

 • فراهم کردن فضای مناسب و تجهیزات

  برای اینکه بتوانید شترمرغ خوب و سالمی را پرورش دهید به یک فضای نسبتا وسیعی نیاز دارید؛ چراکه با توجه جثه بزرگ شترمرغ ها، برای اینکه بتوانند به راحتی رشد کنند به حرکت در محیطی با مساحت بالا نیاز دارند همچنین باید سعی تجهیزات لازم برای راحتی بیشتری این حیوانات را فراهم کنید تا بدون کوچک ترین مشکلی رشد و بالندگی خود را داشته باشند.

 • تغذیه: یک اصل اساسی در پرورش

  تغذیه صحیح و اصولی اولین و مهم ترین اصل برای رشد و پرورش طیور است. شترمرغ ها جزو پرندگانی هستند که نیاز به یک رژیم صحیح، اصولی و متنوعی دارند تا بتوانند تعادل را در بدن خود حفظ کنند. اگر رژیم غذایی این حیوانات اصولی و صحیح باشد می تواند در وزن گیری درست آن ها موثر باشد. توجه داشته باشید که تغذیه شترمرغ ها به وزن، سن و نیازهای زیستی آن ها بستگی دارد.

 • مراقبت و بهداشت

  مراقبت و رعایت بهداشت برای شترمرغ ها یک امر واجب، ضروری و حائز اهمیت است. استفاده از ضد عفونی کننده ها به طور مرتب، ایجاد یک فضای تمیز و پاکیزه و همچنین واکسیناسیون به موقع و معاینه ماهانه می تواند در سلامت شترمرغ ها و جلوگیری از ایجاد انواع بیماری ها و عفونت ها تاثیرگذار باشد.

 • تولید تخم و پرورش جوجه

  همانطور که بالاتر ذکر کردیم، باید هدف خود را از پرورش شترمرغ تعیین کنید. چنانچه قصد شما از پرورش شترمرغ تولید تخم و جوجه باشد، باید تمامی نکات مربوط به گله تخم گذار را بدانید و تجهیزات لازم برای جمع آوری تخم ها و حفاظت آن ها را فراهم آورید.

قیمت شترمرغ

شترمرغ ها با توجه به سن، نژاد و وزن آن ها دارای طیف گسترده ای از قیمت ها هستند و نمیتوان به طور دقیق قیمت ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت. لازم به ذکر است که حتی نحوه پرورش و محل رشد این حیوان نیز می تواند بر قیمت شترمرغ موثر باشد.

خرید شترمرغ

شترمرغ ها حیواناتی هستند که طرفداران خاص خود را دارند و برخی از افراد به دنبال خرید آن ها می باشند. خرید شترمرغ به روش های مختلفی امکان پذیر است که یکی از آن ها خرید از طریق اینترنت و سایت مرغابی می باشد. مرغابی یکی از پلتفرم هایی می باشد که در صنعت طیور کاملا فعال بوده و غرفه های متنوعی برای راحتی مشتریان خود فراهم نموده است. شما عزیزان می توانید برای خرید شترمرغ به سایت مرغابی مراجعه کرده و اقدام به تهیه آن از تامین کننده های مختلفی نمایید.