مکمل و کنسانتره

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

کنسانتره دامی

یکی از اهداف بزرگی که تقریبا همه دامداران در سر می پرورانند، درشت و پروار کردن دام هایشان از جمله گاو و گوسفند است. برای تحقق این خواسته به روش های زیادی متوصل می شوند؛ از بهترین خوراک دام گرفته تا انواع افزودنی های دام استفاده می کنند تا شاید بتوانند به پروار شدن دام های خود کمک کنند اما خبر خوب این است که کنسانتره دامی می تواند در این مسیر کمک حال شما و دام هایتان باشد. در این مطلب درباره کنسانتره دامی و تاثیر آن بر روی حیوانات را بررسی می کنیم.

کنسانتره دامی

کنسانتره دامی چیست؟

کنسانتره دامی در واقع همان خوراکی است در اختیار دام ها قرار دارد که طی فرمولاسیون خاصی برای مصارف به خصوص ترکیب شده است. تغذیه و رژیم غذایی صحیح برای تمامی جانداران امری ضروری است که عدم توجه به آن مشکلاتی مانند ضعف، کمیود انرژی و حتی سوءتغذیه ایجاد می کند. تفاوتی نمی کند که دام نگهداری شما گوسفند باشد یا گاو، در هر شرایطی سعی کنید تغذیه سالمی را فراهم نمایید.

تفاوتی زیادی بین کنسانتره طیور، کنسانتره اسب و کنسانتره دامی به لحاظ کاربرد وجود ندارد. کنسانتره ها موادی هستند که حاوی انرژی نسبتا بالایی هستند که برای فراهم کردن آن به رژیم غذایی اضافه می شود.

انواع کنسانتره دامی

انواع ترکیبات کنسانتره دامی

کنسانتره دامی معمولا از ترکیبات مختلفی تهیه می شوند تا برای دام ها انرژی، مواد معدنی مورد نیاز، ویتامین و سایر مواد غذایی فراهم کند. از اصلی ترین ترکیباتی که وجود آن ها در انواع کنسانتره لازم است شامل موارد زیر می باشد:

 • غلات

  جو، گندم، ذرت و سویا رایج ترین منابع غلات هستند که می توانند انرژی لازم برای دام ها را فراهم کنند. در میان موارد ذکر شده، ذرت بیشتر برای دامداران به لحاظ اقتصادی صرفه خواهد داشت.

 • پروتئین

  پروتئین یکی از مواردی است که در تمامی جانداران باعث شکل گیری عضلات می شود و برای دام ها در تولید شیر نیز اهمیت بسیار زیادی دارد تا آن جا که کمبود پروتئین در رژیم غذایی دام سبب بروز مشکلات و اختلال در سلامتی آن ها می شود. اگر بخواهیم منابع پروتئین را ذکر کنیم، کنجاله سویا بهترین ماده ای است که درصد زیادی پروتئین دارد.

 • چربی

  اسیدهای چرب و چربی های سالم یکی از مواد ضروری برای بدن به شمار می رود همچنین در کنار چربی مورد نیاز، برخی از ویتامین ها مانند E،A و K از طریق چربی ها ضروری به بدن ها می رسد. همچنین در کنار کنسانتره دامی، اسید آمینه های متیونین و لیزین نیز می توانند چربی های مورد نیاز را فراهم کنند.

 • ویتامین

  ویتامین های موجود در کنسانتره ها نسبتا کم هستند اما با این حال باز هم برای سلامت دام ها ضروری می باشند؛ چراکه نبود یا کمبود برخی ویتامین ها در بدن دام باعث مشکلاتی در سیستم ایمنی، تولید مثل و کاهش کیفیت اسپرم گوسفند و گاو می شود.

مزایای استفاده از کنسانتره دامی

خرید کنسانتره دامی

استفاده از کنسانتره دامی در رژیم غذایی دام ها فواید بسیار زیادی به همراه دارد که می تواند دامداران را ترغیب کند که از کنسانتره ها برای سلامت و رشد دام هایشان استفاده کنند. از مهم ترین مزایای این محصول برای دام ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تامین تغذیه متوازن

  همانطور که بالاتر انواع ترکیبات مختلف موجود در کنسانتره را بررسی کردیم، این محصول حاوی کربوهیدرات، چربی، ویتامین ها و انواع مواد معدنی است که می تواند برای سلامتی دام ها تغذیه متوازن آن ها مفید باشد.

 2. افزایش عملکرد

  دام ها برای تولید گوشت یا محصولات لبنی پرورش داده می شوند و چیزی که می تواند منجر به افزایش محصولات دامی مانند شیر و گوشت شود، کنسانتره دامی است. کنسانتره دامی می تواند تاثیر مثبتی بر عملکرد کلی دام ها داشته باشد.

 3. ایجاد تعادل در رژیم غذایی

  استفاده از کنسانتره دامی این امکان را به پرورش دهندگان می دهد که رژیم غذایی دام های خود را به راحتی کنترل کنند و اطمینان حاصل کنند که دسترسی دام ها به مواد غذایی ضروری سلامت آن ها وجود دارد.

 4. صرفه جویی در زمان و هزینه

  استفاده از کنسانتره دام می تواند در هزینه ها و زمان های مربوط به تغذیه دام ها صرفه جویی کند؛ چراکه به جای مخلوط کردن چندین ماده غذایی، می توانند از کنسانتره برای تحقق این امر استفاده کنند.

 5. انعطاف پذیری در تغذیه

  استفاده از کنسانتره دامی این امکان را به دامداران می دهد که با توجه به نیاز و شرایط دام ها، تغذیه آن ها را به طور مجزا مدیریت کنند.

قیمت کنسانتره دامی

قیمت کنسانتره دامی

قیمت کنسانتره دامی ممکن است بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع و کیفیت مواد استفاده شده در تهیه آن، مارک و برند، محل تولید و فروش، حجم خرید، شرایط بازار و سایر عوامل متغیر متفاوت باشد.

به عنوان مثال، کنسانتره های با کیفیت بالا که از مواد اولیه درجه یک و با تکنولوژی پیشرفته تولید شده باشند، معمولا قیمت بالاتری دارند. همچنین ممکن است قیمت ها در مناطق جغرافیایی مختلف یا در فروشگاه ها و شرکت های مختلف متفاوت باشد.

خرید کنسانتره دامی

خرید کنسانتره دامی به روش های مختلفی امکان پذیر است که از جمله این موارد می توان به بخش زیر اشاره کرد:

 1. فروشگاه های دامداری: بسیاری از فروشگاه های دامداری معمولا کنسانتره دامی را به صورت عمده و خرده به فروش می رسانند. شما می توانید به مراجعه به این فروشگاه ها، انواع کنسانتره دامی را با یکدیگر مقایسه کرده و محصول مناسب را انتخاب کنید.
 2. فروشگاه های اینترنتی: با پیشرفت تکنولوژی و راه اندازی سایت ها، فروشگاه های اینترنتی بسیار زیادی در این زمینه فعالیت خود را آغاز کردند که شما می توانید به راحتی محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنید. یکی از فروشگاه های اینترنتی تخصصی در این زمینه مرغابی است. مرغابی می تواند بسیاری از محصولات مورد نیازتان را برای شما فراهم کند.
 3. مراکز تامین کننده: برخی از مراکز تامین کننده صنعتی و شرکت های تولید کننده مواد غذایی دامی نیز کنسانتره دامی را به فروش می رسانند. شما هم می توانید با تماس با این مراکز، اطلاعات لازم را کسب کرده و اقدام به خرید کنسانتره دامی کنید.