نهاده دام

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

بدون شک همگی می دانید که تغذیه برای رشد و سلامت بدن رکن اول به حساب می آید؛ از این رو توجه به خورد و خوراک دام یکی از نکات مهم هنگام پرورش این حیوانات است. لازم به ذکر است که بدانید نهاده دام به طور غیر مستقیم می توانند بر سلامت انسان ها نیز تاثیر بگذارند اما چگونه؟ در رژیم غذایی ما انسان ها، دام ها (گاو و گوسفند) نقش پررنگی را ایفا می کنند؛ چراکه یک منبع مهم برای تامین پروتئین بدن ما است؛ بنابراین سلامتی آن ها از جمله فاکتورهای مهم برای تغذیه انسان ها می باشد.

نهاده دام

منظور از نهاده دامی چیست؟

به طور کلی هرگونه تجهیزات، خدمات و مواد مصرفی خوراکی که سبب رشد و پرورش دام ها شود نهاده دام نام دارد اما مهم ترین بخشی که امروزه به عنوان نهاده دام برای پرورش دهندگان از اهمیت بالایی برخوردار است محصولات کشاورزی می باشد. به عنوان مثال زمانی که غلات ها به عنوان نهاده دامی برداشت می شوند از کاه و علوفه برای دامداری و از دانه های آن برای تولید روغن گیاهی استفاده می شود.

از 2 قرن پیش با رونق صنعت دامداری و دامپروری در کشور ما، میزان اهمیت نهاده دام نیز گسترش یافت تا جایی که یکی از مهم ترین بخش ها جهت رشد و پروار شدن دام به حساب می آید.

انواع نهاده دام

نهاده های دام را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که هرکدام می توانند حاوی مواد مغذی متفاوتی باشند. انواع نهاده دامی شامل:

  • دانه ذرت
  • دانه سویا
  • جو
  • گندم
  • کنجاله سویا
  • سبوس گندم
  • گلوتن ذرت
  • ریز مغذی ها
خرید نهاده دام

همانطور که بالاتر ذکر کردیم تغذیه دام ها بسیار مهم است تا جایی که می تواند بر سلامتی انسان ها نیز تاثیرگذار باشد؛ بنابراین توجه به خورد و خوراک دام ها (به لحاظ کیفیت و حاوی بودن از مواد مغذی) اهمیت بسیار زیادی دارد. در هنگام استفاده از نهاده دام توجه داشته باشید که ارزش غذایی هرکدام چقدر بوده و میزان مصرف آن را بررسی کنید.

لازم به ذکر است که برخی افراد معتقدند که می توان گوشت برخی حیوانات را مانند جوجه یکروزه گوشتی، مرغ و بوقلمون نیز جزو نهاده های دام به شمار آورد.

قیمت نهاده دام

عوامل بسیار زیاد و مختلفی وجود دارند که می توانند در قیمت نهاده دام تاثیرگذار باشند و به طور کلی این محصولات متناسب با نرخ دلار هرروز دچار تغییرات می شوند. از طرفی هر کدام از انواع نهاده دام دارای قیمت منحصر به فردی هستند که می توانند نسبت به بقیه گران تر باشند. همچنین نهاده های دام در انواع درجه یک، دو و سه وجود دارند که پر واضح است نهاده دام درجه یک دارای کیفیت و قیمت بالاتری است.

قیمت نهاده دام

خرید نهاده دام

نهاده دام برای حیوانات ارزش غذایی بسیار بالایی دارد اما سعی کنید هنگام خرید این محصول توجه داشته باشید که چه نوعی از آن برای حیوان شما مناسب است. به عنوان مثال دام ها مانند گوسفند و گاو از جو، یونجه و کاه بیشتر استفاده می کنند؛ این در حالی است که نهاده طیور یشتر شامل دانه ها می شود.

برای خرید نهاده دام توجه داشته باشید که محصول خریداری شده تازه و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. امروزه باپیشرفت علم و تکنولوژی سایت های بسیار زیادی در زمینه خرید و فروش نهاده دام وجود دارند. مرغابی یکی از وب سایت ها در این زمینه است که شما می توانید با مراجعه و مشاهده آن، اقدام به خرید نهاده دام کرده و با بالاترین سطح کیفیت و قیمت مناسب این محصولات را تهیه نمایید.