اسب ورزشی

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

بسیاری از افراد به ورزش سوارکاری و اسب سواری علاقه شدیدی دارند و به صورت حرفه ای این رشته را دنبال می کنند. از خصوصیت های مهیج این ورزش می توان به تعامل بین شخص و اسب مسابقه ای وی اشاره کرد؛ بنابراین یک از مهم ترین فاکتورهای شرکت در مسابقات اسب سواری، خرید یک اسب ورزشی است که قدرت بدنی نسبتا بالایی داشته باشد.

اسب مسابقه ای

اسب مسابقه ای

اسب های مسابقه ای، در میان دیگر اسب ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند چراکه می توانند با توانایی بالای خود، طعم خوش پیروزی مسابقات سوارکاری را به صاحب خود بچشاند. اسب های مسابقه ای بسیار هوشمند بوده و همچنین با صاحب خود خونگرم می باشند و ارتباط نزدیکی برقرار می کنند.

اسب های مسابقه ای در انواع نژادهای مختلفی وجود دارند که با توجه به هدف و نوع فعالیتتان می توانید اسب مسابقه ای مناسب خود را پیدا کنید. از جمله نژادهای برتر اسب مسابقه ای شامل:

 • اسب مسابقه ای ایرانی
 • اسب مسابقه ای ترکمن
 • اسب مسابقه ای عرب

تمامی اسب های فوق نیز به صورت جداگانه دارای نژادهای به خصوصی هستند که زیبایی و کارایی منحصر به فرد خود را دارند. همچنین این اسب ها از قدرت بدنی بالایی برخوردار بوده تا بتوانند برای مسابقات سوارکاری در کنارتان باشند و شما را تبدیل به برنده مسابقه کنند.

نکات مهم برای خرید اسب مسابقه ای

اسب ورزشی

در هنگام خرید اسب ورزشی باید به یک سری نکات ریز دقت فرمایید تا از خرید خود راضی باشید و بهترین اسب مسابقه ای را تهیه نمایید. از جمله این نکات مهم شامل:

 • بودجه خرید اسب

  بودجه خود را مشخص کنید و اسب مناسب خود را با توجه به آن تهیه کنید. توجه کنید که از هزینه های مازاد دیگر مانند غذا (یونجه و کاه) ، خرید مکمل اسب، دامپزشک، لوازم سوارکاری و آموزش غافل نشوید. عدم توجه به هزینه ها می تواند به اسب ها آسیب وارد کند؛ بنابراین دقت کافی را برای هزینه این حیوانات داشته باشید.

 • کسب اطلاعات

  اگر تجربه این کار را نداشته و اولین بار است که قصد خرید اسب ورزشی را دارید، پیشنهاد می کنیم از افرادی که اطلاعات کافی در این زمینه دارند کمک بگیرید و از آن ها بخواهید تا شما را راهنمایی نمایند. همچنین می توانید از انواع کتاب پرورش و نگهداری اسب کمک بگیرید.

 • بررسی خلق و خوی اسب

  بررسی رفتار و خلق و خوی اسب از مهم ترین بخش ها برای برقراری ارتباط با اسب ورزشی است. پیش از خرید اسب مسابقه ای، از دامپزشک بخواهید تا معاینات اولیه را انجام دهد تا از سلامت رفتاری اسب مطمئن شوید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای چندین روز با اسب ورزشی ای که قصد خرید آن را دارید وقت بگذارید تا با روحیات آن آشنا شوید.

 • محل نگهداری اسب

  پیش از آن که بخواهید اسب مسابقه ای خود را خریداری کنید، حتما از مناسب بودن محل نگهداری آن اطمینان حاصل کنید. محیط مناسب شامل سرپناه و آب و غذای کافی است. اطمینان حاصل کنید که تمامی امکانات اولیه و مهم برای اسبتان فراهم شده باشد.

 • مدارک اسب

  حاضر و آماده بودن مدارک اسب ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است. اوراق مالکیت، سوابق بهداشتی و اسناد هویتی اسب از جمله مواردی هستند که باید پیش از خرید اسب مسابقه ای به آن توجه شود.

  خرید اسب ورزشی
 • در نظر گرفتن دوره آزمایشی

  قبل از خرید اسب ورزشی، با فروشنده به توافق برسید تا مدت زمان محدودی را به عنوان دوره آزمایشی در نظر بگیرد تا در این بازه ببینید آیا اسب انتخابی شما مناسبتان هست یا خیر. این مدت زمان می تواند چند روز و حتی چند هفته باشد.

 • توجه به نژاد اسب مسابقه ای، مساوی با خرید بهتر

  نژاد اسب های مسابقه ای بسیار متفاوت است و با توجه به هدف ورزش و سوارکاری، باید در انتخاب نژاد این حیوان وسواس زیادی به خرج داد. نژادهای مختلف اسب نقاط ضعف و قوت متفاوتی دارند که می تواند بر سلامت و عملکرد اسب تاثیر بگذارد.

 • سن اسب، فاکتور مهم اما کم اهمیت برای سوارکار

  بسیاری از ورزشکاران و سوارکاران هنگام خرید اسب ورزشی از سن آن غافل می شوند و این موضوع مهم را نادیده می گیرند. یکی از مهلک ترین اشتباهات در خرید اسب ورزشی همین مورد است. اسب های جوان بسیار چابک، فرز و پر انرژی هستند در حالی که اسب های مسن تر نیاز به شرایط به خصوصی برای نگهداری اسب دارند و مشکلات سلامتی بیشتری دارند.

قیمت اسب ورزشی

همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم، اسب های ورزشی و اسب های مسابقه ای در نژادهای مختلفی وجود دارند که هر کدام نقاط ضعف و قوت مخصوص به خود را دارند. از طرفی سن، توان، هیکل و سلامت اسب ورزشی فاکتورهای مهمی برای تعیین قیمت این حیوان هستند؛ بنابراین با توجه به شرایط اولیه اسب مسابقه ای، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بود.

خرید اسب مسابقه ای

پیدا کردن و خرید اسب مسابقه ای که متناسب با شرایط و بودجه شما باشد کار نسبتا سخت و طاقت فرسایی است اما خبر خوب این است سایت مرغابی، این کار برایتان آسان کرده است. سایت مرغابی دارای انواع اسب های مسابقه ای در نژادهای مختلف است که می تواند خرید را برایتان راحت تر و دلچسب تر کند و تجربه خرید خوبی را برایتان رقم بزند.