کنسانتره و مکمل طیور

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

کنسانتره طیور

اگر مرغداری دارید، بدون شک رویاهای بزرگی را در سر می پرورانید و تک تک جوجه های کوچکی که در سالن شما هستند را به چشم سرمایه نگاه می کنید. برای مراقبت و نگهداری از این سرمایه های گرانبها باید توجه ویژه ای به تغذیه این حیوانات داشته باشید. عاملی که اهمیت بسیاری زیادی برای جوجه ها و طیور دارد، رسیدن مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز به بدنشان است؛ از این رو استقاده از کنسانتره طیور می تواند تاثیر زیادی در تامین سلامتی این حیوانات داشته باشد.

کنسانتره طیور حاوی انواع ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن جوجه ها است و می تواند به رشد و پرورش هر چه بهتر طیور کمک کند. بسیاری از پرورش دهندگان در کنار خوراک طیور از انواع کنسانتره و مکمل برای تسریع روند رشد پرندگان خود استفاده می کنند.

کنسانتره طیور چیست؟

قیمت کنسانتره طیور

پرندگان و طیور برای اینکه بتوانند رشد کنند نیاز به یک رژیم غذایی سالم دارند تا بتوانند سوددهی بالایی برای پرورش دهندگان داشته باشند. کنسانتره تمامی مواد مورد نیاز بدن جوجه ها را دارا است که با فرمولاسیون خاص به شکل متراکم درآمده در اختیار پرندگان قرار می گیرد. استفاده از کنسانتره باعث می شود که مرغداران با هزینه کمتر مفیدترین مواد غذایی را برای طیور خود فراهم کنند و بهترین نتیجه مطلوب را داشته باشند.

انواع کنسانتره طیور

کنسانتره طیور با توجه به سن، نوع پرنده، جثه حیوان و ... در انواع مختلفی وجود دارند. همچنین به دلیل تفاوت در ترکیبات موجود در انواع مختلف کنسانتره، می توان آن ها را در انواع متفاوتی دسته بندی کرد. از انواع کنسانتره طیور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کنسانتره مرغ گوشتی

  طیور گوشتی که به منظور استفاده از گوشت آن ها پرورش می باید، معمولا در کمترین زمان ممکن که 45 روز است که بالاترین وزن خود می رسند اما دسترسی به آن ملزم جیره غذایی صحیح و اصولی است. استفاده از کنسانتره مرغ گوشتی که بتواند جیره غذایی صحیحی را برای مرغ ها فراهم کند، ضروری و لازم است. کنسانتره طیور گوشتی شامل انواع ویتامین ها و مواد معدنی است تا بتواند رشد مرغ را بیش از پیش افزایش دهد.

 • کنسانتره مرغ تخمگذار

  معمولا مرغ های تخمگذار دوره پرورشی بیشتر و طولانی تری دارند که به جهت افزایش راندمان و تولید تخم بیشتر، باید از کنسانتره های مرغ تخمگذار استفاده کنند. پولت ها که همان مرغ های تخمگذار هستند در 3 ماه اول نیاز به کلسیم کمتری دارند و کنسانتره مصرفی آن ها متفاوت خواهد بود؛ از این رو کنسانتره مرغ تخمگذار به 3 دسته مختلف تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر می باشد:

  • کنسانتره دوره پرورش (3 ماه اول)
  • کنسانتره زمان تخمگذاری
  • کنسانتره پایانی

  معمولا برای جوجه یکروزه از کنسانتره 5 درصدی استفاده می کنند که گوشتی بوده و به رشد و پرورش هرچه بهتر طیور کمک می کند. همچنین به دلیل کم بودن درصد آن هیچ مشکلی برای جوجه ها به وجود نمی آورد.

 • کنسانتره بوقلمون

  کنسانتره بوقلمون یکی از مهم ترین موارد تغذیه برای این پرندگان به حساب می آید. بوقلمون ها در سن 6 ماهگی بالغ می شوند و پرورش دهندگان برای رشد بهتر آن ها از کنسانتره بوقلمون استفاده می نمایند. در ترکیبات کنسانتره بوقلمون از کنجاله سویا، روغن طیوری، دی کلسیم فسفات و مکمل های ویتامینه معدنی استفاده شده است. استفاده از کنسانتره بوقلمون برای رشد و پرورش این پرنده، مزایای زیر را به همراه دارد:

  • تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از بروز بیماری
  • تامین مواد معدنی مورد نیاز بوقلمون
  • دارای ویتامین های مورد نیاز بدن این پرنده
  • دارای مولتی ویتامین
 • کنسانتره بلدرچین

  کنسانتره بلدرچین که یکی از مهم ترین مکمل های طیور برای این پرنده به شمار می رود، می تواند سبب بهبود تعادل غذایی در این حیوان گردد. این کنسانتره حاوی اسید آمینه های ضروری مانند متیونین و لیزین است که میزان آن بسته به نوع این محصول متفاوت خواهد بود. معمولا برای مصرف این ماده آن را با ذرت و کنجاله سویا ترکیب می نمایند.

تاثیر کنسانتره طیور بر سلامت پرندگان

کنسانتره طیور تاثیرات زیادی بر سلامت پرندگان خواهد داشت که از جمله مهم ترین این موارد را در ادامه ذکر خواهیم کرد:

 • کنترل وزن

  معمولا کنسانتره طیور گوشتی یک منبع خوبی از پروتئین هستند که می توانند باعث کنترل وزن پرندگان شوند. با استفاده از جیره غذایی صحیح به همراه مصرف کنسانتره های طیور، می توانید وزن ایده آلی را برای مرغ خود فراهم نمایید.

 • تسهیل در هضم

  پروتئین ها و مواد مغذی موجود در کنسانتره طیور معمولا آسان تر و سریع تر هضم می شوند. معمولا استفاده از کنسانتره طیور سبب بهبود فرایند هضم می شود.

 • افزایش انرژی

  کنسانتره های طیور که معمولا حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند، به پرندگان کمک می کنند تا انرژی بیشتری در طول روز داشته باشند. کنسانتره های طیور با وجود اسیدهای آمینه مورد نیاز بدن پرندگان، قدرت لازم را برایشان فراهم می کند.

مزایای استفاده از کنسانتره طیور

خرید کنسانتره

استفاده از کنسانتره طیور دارای فواید و مزایای بسیار زیادی هم برای مرغداران و هم جوجه ها دارد. از مزایای مهم کنسانتره طیور می توان موارد زیر را برشمرد:

 • کاهش هزینه ها
 • بهبود ضریب تبدیل
 • اثرگذاری بهتر داروها
 • بهبود یکنواختی گله
 • ساختار کنسانتره طیور

همانطور که بالاتر گفتیم، کنسانتره طیور حاوی ویتامین ها، پروتئین و انواع مواد مغذی مورد نیاز بدن پرندگان است. از جمله مواد موجود در ساختار کنسانتره طیور می توان به دی کلسیم فسفات، کربنات کلسیم، انواع آمینه اسیدها (متیونین، لیزین و ترئونین) اشاره کرد. همچنین ویتامین های موجود در کنسانتره طیور شامل بیوتین و انواع ویتامین های A، B1، B2، B3، B5، B6، B9، B12، E، K و D می باشد.

فرمول تولید در انواع برندهای مختلف برای کنسانتره طیور ممکن است متفاوت از یکدیگر باشند اما کنسانتره های باکیفیت و درجه یک تا حدودی فرمولاسیون مشابه ای دارند. هنگام خرید کنسانتره توجه بسیار زیادی به کیفیت این محصول داشته باشید تا ریسک بروز هرگونه مشکل برای طیور را به صفر برسانید.

نحوه استفاده از کنسانتره طیور

نحوه و میزان استفاده از کنسانتره طیور بسته به ساختار محصول، جیره تعیین شده توسط دامپزشک و وضعیت جسمانی پرندگان تعیین می گردد. پیشنهاد می شود که کنسانتره طیور را به همراه نهاده طیور مانند کنجاله سویا ترکیب نموده و در اختیار گله قرار دهید.

نکات مهم جهت استفاده از کنسانتره طیور

برای استفاده از کنسانتره طیور رعایت چند نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که در صورت عدم توجه باعث بروز مشکلات و بیماری می شود. نکات مهمی که باید رعایت شود شامل:

 1. استفاده از کنسانتره طیور باید براساس نیاز پرنده باشد.
 2. کنسانتره طیور باید بتواند انرژِ مورد نیاز در بدن جوجه ها و دیگر پرندگان را تامین کند.
 3. باید خوش خوراک باشد و به زودی هضم شود.
 4. تمام نیاز طیور به ویتامین ها، پروتئین ها و مواد مغذی را برطرف نماید.

قیمت کنسانتره طیور

قیمت یک فاکتور مهم برای خرید یک محصول به شمار می رود و معمولا بسیاری از افراد به دنیال این هستند که بتوانند تا جایی که امکان دارد هزینه ها را کاهش دهند اما لازم به ذکر است که کاهش هزینه های مربوط به تغذیه طیور، سبب بروز خسارات بسیار زیادی می شود؛ بنابراین سعی کنید به جای تمرکز بر قیمت کنسانتره طیور به کیفیت محصول توجه ویژه ای داشته باشید.

عوامل بسیار مختلفی وجود دارند که می توانند بر قیمت کنسانتره طیور تاثیرگذار باشند اما با این حال سعی کنید که کنسانتره طیور را از منابع معتبر تهیه کنید تا در عین کیفیت بالا، از قیمت عالی برای این محصول نیز بهره مند شوید.

خرید کنسانتره طیور

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و خریدهای اینترنتی، سایت ها ومجموعه های بسیار زیادی هستند که در بستر اینترنت اقدام به فروش کنسانتره طیور می کنند اما کدام مرکز معتبر است و می توانیم با خیال راحت محصولات مورد نیاز را تهیه کنیم؟

سایت یا مجموعه ای که اقدام به خرید کنسانتره طیور می کنید باید بتواند محصولات خود را با ضمانت اصالت کالا در اختیار مشتریان و مخاطبین خود قرار دهد. مرغابی یکی از سایت های خرید و فروش محصولات مرتبط با طیور است که می تواند محصولات خود را با ضمانت اصالت کالا ارائه دهد. همچنین به کمک مرغابی شما می توانید به صورت مستقیم با تامین کننده در ارتباط باشید و در صورت بروز مشکل با آن ها تماس بگیرید.