مکمل مرغ گوشتی

هیچ محصولی پیدا نشد

لطفا اطلاعات جستجو را تغییر دهید و مجددا امتحان کنید

درحال بارگزاری...

درحال جستجوی محصولات مورد نظر

تعداد اطلاعات :رکورد

 
  

مکمل مرغ گوشتی

اگر مرغداری دارید ممکن است در اوایل کار که تجربه کمتری داشته اید با جوجه های بی حال و خسته رو به رو شده باشید و راه های مختلفی را امتحان کنید تا از مشکل سر در بیاورید و در نهایت تغذیه نادرست و وجود برخی کمبودها در رژیم را دلیلی برای این اتفاق بدانید. یکی از مواردی که می تواند کمبودهای تغذیه ای مرغ و جوجه ها را از بین ببرد و پاسخگوی نیاز آن ها باشد، مکمل مرغ گوشتی است. استفاده از مکمل مرغ گوشتی مزایای بسیار زیادی دارد و می تواند در رشد و بهبود عملکرد جوجه ها و مرغ ها تاثیر زیادی داشته باشد.

مکمل مرغ گوشتی  

مکمل مرغ گوشتی چیست؟

شما به عنوان یک مرغدار برای اینکه در صنعت خود موفق شوید باید به جوجه ها و مرغ هایی که پرورششان می دهید توجه زیادی داشته باشید. یکی از مواردی که نیاز است توجه بسیار زیادی به آن ها داشت استفاده از  مکمل طیور  به خصوص مکمل مرغ گوشتی بوده که می تواند فواید بسیار زیادی برای شما و جوجه هایتان به همراه داشته باشد.

مکمل مرغ گوشتی ماده ای است که به تغذیه مرغ ها اضافه می شود تا بتواند نیازهای بدن این حیوانات را تا حد امکان برطرف کند و به عملکرد بهتر و سلامتی طیور شما تا حد بسیار زیادی کمک کند. در کنار مکمل ها معمولا برای رفع کمبودهای غذایی از  کنسانتره طیور  نیز استفاده می کنند. مکمل های مرغ گوشتی حاوی ویتامین، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، پروتئین و آنزیم هستند.

  

مواد تشکیل دهنده مکمل مرغ گوشتی

ترکیبات مکمل مرغ گوشتی

مکمل های مرغ گوشتی دارای ترکیبات مختلفی هستند که اثرات متفاوتی خواهند داشت. از جمله مهم ترین ترکیبات در این مکمل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ویتامین ها و مواد معدنی

    

  مکمل های مرغ گوشتی شامل ویتامین و مواد معدنی است که از جمله آن ها می توان به ویتامین های A، B، E، K،E و D اشاره کرد. همچنین در مکمل مرغ گوشتی سایر مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، پتاسیم و آهن نیز اضافه می شوند.

 2. پروتئین ها

    

  مکمل های گوشتی شامل پروتئین های مختلفی مانند  کنجاله سویا ، گلوتن، پودر پروتئین حیوانی و موارد دیگر که باعث می شود مکمل مرغ گوشتی به عنوان یک منبع خوب برای پروتئین و رشد عضلات مرغ های گوشتی استفاده شود.

 3. آمینو اسیدها

    

  اسیدهای آمینه بسیار زیادی که به عنوان سازنده اصلی پروتئین ها شناخته می شوند در مکمل های مرغ گوشتی وجود دارند که می توانند برای رشد مرغ ها و وزن گیری آن ها موثر باشد.

 4. پروبیوتیک ها و پرهیوبیوتیک ها

    

  این دسته از مواد شامل میکروارگانیسم های مفید مانند لاکتوباسیل و بیفیدوباکتر هستند که سلامت روده و سیستم ایمنی مرغ های گوشتی را تقویت می کند.

 5. آنتی اکسیدان ها

    

  مکمل های مرغ گوشتی حاوی ویتامین های E و C است که می توانند به عنوان  آنتی اکسیدان  های طبیعی عمل کنند؛ بنابراین مصرف مکمل مرغ گوشتی می تواند از آسیب های اکسیداتیو و استرس ناشی از عوامل محیطی مانند گرما، سرما یا تغییرات در شرایط پرورش جلوگیری کند.

 6. آنزیم ها

    

  مکمل های مرغ گوشتی در ترکیبات خود دارای آنزیم هایی هستند که می توانند فرایند هضم را بهبود ببخشند و باعث بهره وری بیشتر شوند.

  

فواید استفاده از مکمل مرغ گوشتی

خرید مکمل مرغ گوشتی

بسیاری از مرغداران برای رشد و پرورش بهتر مرغ های خود از مکمل های مرغ گوشتی استفاده می کنند اما چیزی که باعث می شود مکمل مرغ گوشتی میان قشر مرغدار پر طرفدار باشد فوایدی است که مرغ ها و جوجه ها از خوردن آن به دست می آوردند که شامل:

 1. تقویت و رشد عضلات

    

  پروتئین و آمینو اسیدهای موجود در مکمل مرغ گوشتی می توانند رشد و تقویت بیشتر عضلات پرندگان به تسریع کند که همین موضوع منجر به افزایش وزن و بهره وری در تولید گوشت می شود.

 2. سلامتی استخوان

    

  همانطور که بالاتر ذکر کردیم، مکمل های مرغ گوشتی شامل کلسیم و فسفر است که تا میزان بسیار زیادی می تواند سبب تقویت ساختار استخوان ها شود و از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری می کند.

 3. تقویت سیستم ایمنی

    

  پروبیوتیک ها موادی هستند که می توانند برای سلامت روده بسیار مفید باشند. توجه داشته باشید که سلامت روده ها و دستگاه گوارش می تواند برای تقویت سیستم ایمنی مفید باشد و مرغ ها در برابر بسیاری از بیماری ها مصون بمانند.

 4. کاهش استرس و بیماری ها

    

  پیش تر از این ذکر کردیم که به دلیل وجود برخی ویتامین ها در مکمل مرغ گوشتی، خاصیت آنتی اکسیدانی دارند و همین موضوع می تواند در کاهش استرس و بروز بسیاری از بیماری ها موثر باشد.

 5. افزایش بهره وری تغذیه

    

  مکمل مرغ گوشتی شامل آنزیم هستند که این مواد می توانند به بهبود هضم کمک کنند و این فرایند را تسریع ببخشند. بهبود هضم و تسریع فرایند مربوط به آن باعث افزایش وزن و بهره وری بهتر در تغذیه شود.

  به طور کلی استفاده از مکمل مرغ گوشتی می تواند به بهبود عملکرد، سلامتی و بهره وری مرغ ها کمک کند و باعث افزایش سودآوری مرغداران در صنعت پرورششان شود.

  

قیمت مکمل مرغ گوشتی

یکی از فاکتورهای مهم که برای مرغداران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است قیمت مکمل مرغ گوشتی است. در اینجا لازم به ذکر است که قیمت مکمل مرغ گوشتی ثابت نیست و با توجه به برخی عوامل مختلف، دارای قیمت های متفاوتی است. از جمله مواردی که سبب نوسانات قیمت در این محصول می شود می توان به برند محصول، ترکیبات موجود در آن، حجم بسته بندی، وضعیت بازار و شرایط اقتصادی اشاره نمود.

  

خرید مکمل مرغ گوشتی

مکمل مرغ گوشتی محصولی است که با توجه به مزایا و فوایدی که برای جوجه ها و مرغ ها دارد، بسیاری از مرغداران به دنبال خرید آن هستند. هنگام خرید مکمل مرغ گوشتی باید توجه و دقت کافی داشته باشید تا از مراکز معتبر آن را تهیه کنید. برای خرید مکمل مرغ گوشتی می توانید با مراجعه به فروشگاه های مربوطه اقدام به خرید نمایید و همچنین می توانید از طریق سایت های معتبر این محصول را تهیه کنید. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، بسیاری از خرید و فروش ها در بستر اینترنت رخ می دهد.

مرغابی یکی از پلتفرم های معتبر در این زمینه است که با عنوان بازار جامع دام، طیور و آبزیان فعالیت می کند. برای خرید مکمل گوشتی می توانید به سایت  مرغابی  مراجعه نمایید و به طور مستقیم اقدام به خرید این محصولات از تامین کننده نمایید. زمانی که شما به طور مستقیم بتوانید با تامین کننده در ارتباط باشید در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید با آن ها تماس گرفته و در صدد رفع مشکل خود بر آیید.